Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej to sprawa absolutnie priorytetowa, szczególnie jeśli marzycie o przyjęciu w tzw. sezonie ślubnym, a więc w okresie od maja do września. Większość par planuje ten wyjątkowy dzień z dużym wyprzedzeniem (nawet dwuletnim!), dlatego jeśli będziecie zbyt długo zwlekać, może być Wam trudno znaleźć gdzieś wolny termin...

Lokalizacja

Kluczową rolę podczas wyboru sali weselnej powinna odgrywać jej lokalizacja – najlepiej, żeby sala nie znajdowała się zbyt daleko kościoła, w którym odbędzie się ceremonia ślubna. Goście mogą być bowiem zmęczeni i niezadowoleni długim dojazdem, co może zadecydować o atmosferze samego przyjęcia.

Standardy

Kiedy będziecie oglądać poszczególne sale weselne, powinniście zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze – ilu gości może pomieścić. Po drugie – jakie są możliwości ustawienia stolików (najpopularniejsza jest podkowa, ale czasem młodzi proszą o inne rozwiązania). Po trzecie – jak daleko od stołów usytuowany jest parkiet, nawet jeśli goście nie tańczą, to lubią obserwować tańczących. Po czwarte – czy przy parkiecie jest wydzielone miejsce dla zespołu/DJ'a, jeśli nie, musicie liczyć się z tym, że ich sprzęt może zastawić sporą część jego powierzchni. Po piąte – co wchodzi w skład menu. Wreszcie po szóste – jak długo pracują kelnerzy.

Obsługa

Obsługa to trzeci ważny element, na który musicie zwrócić uwagę, wybierając salę weselną. Jakość obsługi możecie sprawdzić na kilka sposobów. Oceny możecie np. dokonać na podstawie rozmowy z managerem sali, który (w większości przypadków) zarządza ich pracą. Jeśli jednak to Wam nie wystarczy, możecie umówić się z managerem, że odwiedzicie na chwilę inne przyjęcie weselne, aby z bliska przyjrzeć się obsłudze gości.

Umowa

Jeśli znajdziecie wymarzoną salę weselną, swój wybór potwierdźcie umową (zawsze w dwóch egzemplarzach). Pamiętajcie jednak, że złożenie podpisów na tym papierze jest powiązane z wpłatą zaliczki.

 


Newsletter