Trendy ślubne na rok 2018

Wbrew pozorom, moda weselna zmienia się z roku na rok, wprawiając w zakłopotanie niejedną Pannę Młodą. Na szczęście, trendy na nadchodzący sezon prezentowane są z odpowiednim wyprzedzeniem. Czym zaskoczy nas 2018 rok?

trendy ślubne 2018

Innowacyjne zaproszenia

Prawdziwym hitem staną się oryginalne zaproszenia, niekoniecznie wydrukowane na tradycyjnym papierze. Ślubną papeterię uzupełnią elementy z drewna, kamienia, tkanin i inne naturalne ozdoby. Pary Młode zdecydują się również na zaproszenia:

  • ręcznie malowane;
  • inspirowane stylem minimalistycznym;
  • na ciemnym papierze, szczególnie w barwach zieleni lub granatu;
  • w stylu ekologicznym. 

Gdzie będą bawić się goście?

Coraz bardziej modne staną się wesela plenerowe. Ciekawostką, a także prawdziwym odstępem do tradycji, będzie podanie gościom nieco mniej powszechnych potraw. Na stołach pojawią się dania kuchni japońskiej, meksykańskiej, a nawet… smakowite kawałki pizzy!

Kolory i dekoracje


Ślubne i weselne dekoracje na 2017 rok przyniosły nam nieco odświeżenia w postaci organicznych, zielonych, roślinnych dekoracji na łukach i stołach, a nawet poprzez charakterystyczne bukiety ślubne z liśćmi paproci. Rok 2018 zaskoczy nas kolorowymi bukietami z mocno egotycznymi kwiatami i owocami, pojawiającymi się nie tylko na stołach, ale wiszącymi przy suficie. Do łask wrócą również pastelowe kolory, w tym pudrowy róż jako dominujący kolor pozostałych dekoracji.

Romantyczna Panna Młoda

Romantyczna aura w zasadzie nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto wybrać suknię i dodatki wpisujące się właśnie w ten klimat. W 2018 w kreacjach ślubnych będzie królował minimalizm oraz proste kroje. Do wyjątkowych, prostych sukni kobiety dobiorą wianki i bukiety z polnych kwiatów. Moda ślubna nie zrezygnuje również z niebanalnych sukien w stylu księżniczki, koniecznie z mieniącymi się błyskotkami, koralikami i cyrkoniami. Zupełnie nową propozycją w dekorowaniu ślubnych kreacji będą trójwymiarowe kwiaty oraz płatki w stylu 3D.  W najmniejszych dodatkach biżuteryjnych, takich jak kolczyki czy wisiorki, pojawią się klasyczne perły, które ozdobią również niejedne buty ślubne.

Z roku na rok pojawiają się nowe trendy ślubne, dzięki którym ślub oraz zabawa weselna stają się naprawdę wyjątkowe i zostają zapamiętane na lata.


Newsletter