Pierwszy taniec

Wielu parom wybór piosenki na pierwszy taniec sprawia duży kłopot. Dzieje się tak, ponieważ taniec do niej otwiera przyjęcie weselne, a oczy wszystkich gości po raz kolejny skierowane są wprost na Młodą Parę.

Piosenka

W repertuarze wynajętego na przyjęcie zespołu lub DJ'a z pewnością znajduje się kilka utworów, które mogą Wam się spodobać. Często jednak okazuje się – szczególnie, jeśli wynajmiecie zespół muzyczny – że niektórych piosenek wokalista po prostu nie jest w stanie wykonać... Dlatego nie wybierajcie np. „I will always love you” Whitney Huston, ponieważ samej piosenkarce nie zawsze udawało się dobrze zaśpiewać ten utwór. Postawcie na coś bardziej oryginalnego i związanego z Wami. Poszukajcie piosenki, która będzie efektowna, a jej rytm nie będzie sprawiał Wam kłopotu.

Taniec

Po wybraniu piosenki przychodzi czas na naukę tańca. W zależności od tego, jaką piosenkę wybierzecie, okaże się, czy potrzebujecie pomocy profesjonalisty, czy też poradzicie sobie sami. Nie musicie uczyć się od razu wyszukanych kroków, możecie po prostu kołysać się do wybranej melodii...

Jeśli jednak chcecie zrobić wrażenie na gościach, powinniście poprosić o pomoc profesjonalistę lub zapisać się na warsztaty taneczne. Obecnie, właściwie każda szkoła tańca posiada w ofercie taką usługę. Im wcześniej zdecydujecie się zacząć naukę tańca, tym lepiej. Pamiętajcie jednak, żeby wybrać zajęcia indywidualne, ponieważ dzięki temu możecie dowiedzieć się więcej i szybciej ukończyć naukę.

W czym pomoże Wam profesjonalny nauczyciel? Po pierwsze – może pomóc w wyborze piosenki. Po drugie – ułoży choreografię. Po trzecie – nauczy Was kroków. Po czwarte – poradzi w jaki sposób opanować stres i nie pomylić kroków.

Czas

Na naukę pierwszego tańca nie potrzebujecie dużo czasu. Wystarczy tydzień lub dwa tygodnie poprzedzające datę ślubu. To jednak codzienne ćwiczenia, które mogą Wam pomóc poczuć się pewniej podczas przyjęcia, dlaczego więc nie spróbować?


Newsletter