Najmodniejsze suknie ślubne 2016

W tegorocznych trendach ślubnych z jednej strony królować będzie prostota, z drugiej natomiast suknie ślubne będą eksponowały ciało. Modne będą transparentne materiały, odważne wycięcia i ozdoby na plecach, dekolty typu carmen, suknie z koszulowymi górami i te na ramiączkach, a także wielowarstwowe spódnice.

Powróci też styl boho, a wraz z nim zwiewne sukienki z nieregularnym dołem, wiązanki ślubne z polnych kwiatów, wygodne sandały zamiast obcasów i delikatne fryzury w miejsce fantazyjnych koków.

W stylizacjach pojawi się również zestawienie koloru białego i czarnego, co szczególnie widoczne jest w kolekcjach: Very Wang, Cymbeline czy Anny Maier.

Długie treny i welony w roku 2016 odejdą w zapomnienie, ponieważ najbardziej eksponowanym elementem sukni ślubnych staną się plecy. Głębokie wycięcia, koronki, krzyżowane taśmy, a także zdobienia będą szczególnie charakterystyczne dla tej części kreacji. Warto podkreślić, że popularne mają stać się wszelkiego rodzaju wycięcia eksponujące ciało, a pannom młodym, które mogłyby czuć się niezręcznie w tego typu stylizacjach proponowane będą transparentne materiały (na plecach i ramionach).

Co ciekawe, panny młode na co dzień wybierające spodnie, w tym sezonie nie pozostaną zapomniane. Otóż popularne będą białe garnitury, które będą wyglądały bardzo elegancko w połączeniu z wysokimi obcasami. Taki strój idealne sprawdzi się na ślubach cywilnych.

Sezon ślubny wiosna/lato 2016 to również czas sukien mini i midi, które będą oryginalnym, a jednocześnie praktycznym rozwiązaniem podczas ślubów cywilnych oraz ceremonii odbywających się na zewnątrz. Przy tego rodzaju kreacjach bardzo ważne są buty. Najlepszym dodatkiem będą pantofle retro typu D’orsay.

Przy tworzeniu tesktu pomogła firma: Emanzana - tanie torebki damskie 


Newsletter