Męska moda ślubna 2016

W tym roku każdy pan młody może poczuć się nieco swobodniej niż miało to miejsce dotychczas, a to za sprawą kolorowych dodatków do garniturów – najmodniejsze będą wąskie krawaty w kwiatowe wzory (idealnie pasujące m.in. do modnych w sezonie 2016 sukien ślubnych w stylu boho), chabrowe i kobaltowe muchy, a także różnobarwne szelki i poszetki.

Jeśli mowa o garniturach, to najbardziej trendy będą klasyczne modele, wykonane z wełny lub innych tkanin wysokiej jakości – mogą być zarówno pikowane, jak i gładkie. Alternatywą dla garnituru będzie smoking z okryciem wierzchnim w postaci płaszcza (oczywiście wyłącznie w okresie jesienno-zimowym).

Kolor męskiego stroju zawsze należy dobierać do koloru sukni ślubnej i dodatków panny młodej. Wypada jednak trzymać się ciemniejszych kolorów, takich jak granat, brąz, grafit czy czerń. Jasne kolory dopuszczalne są wyłączeni latem lub podczas ceremonii przeprowadzanych na świeżym powietrzu.

Koszula musi być koniecznie z mankietami, do których można dobrać eleganckie spinki (mogą to być spinki przekazywane sobie w rodzinie od pokoleń). Całość powinna być dobrana do sukni ślubnej i pozostałych dodatków ślubnych.

W dniu ślubu warto pomyśleć o wszystkim, również o zegarku – najmodniejsze są te klasyczne na skórzanych paskach bądź na paskach typu bicolor. Wiele osób wybiera klasyczne zegarki Casio, które łączą z sobą szyk i nowoczesność. 


Newsletter