Lista prezentów, czyli czy warto narażać się na wrogie spojrzenia gości?

Planujecie przyjęcie weselne i zastanawiacie się, jak przekazać gościom to, co chcielibyście otrzymać od nich w prezencie? Najlepszym rozwiązaniem jest stworzyć listę prezentów, które sprawiłyby Wam radość i rozdać ją wszystkim zaproszonym osobom. W prawdzie nie każdy będzie tym zachwycony, jednak musicie pamiętać, że w ten sposób będziecie mogli zapanować na chaosem, który w związku z prezentami może się wytworzyć...

Szczegóły, o których nie możecie zapomnieć

Na takiej liście powinno znaleźć się więcej pozycji niż wynosi liczba zaproszonych gości. Dodatkowo na liście powinny znaleźć się też przedmioty w różnych cenach, tak żeby każdy miał szansę wybrać coś, co najbardziej będzie mu odpowiadało (również pod względem finansowym). Musicie jednak pamiętać o jakimś systemie powiadamiania poszczególnych gości o tym, że dana pozycja została już przez kogoś zarezerwowana. Jeśli tego nie zrobicie, może się okazać, że dostaniecie kilka takich samych przedmiotów – a więc lista nie rozwiąże problemu, wskutek którego została stworzona.

prezent 

Lista online

Dobrym pomysłem jest stworzenie specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne, za pomocą której będzie można na bieżąco monitorować sytuację. Jednak nie każdy z gości taką aplikację będzie w stanie zainstalować na swoim telefonie – szczególnie, jeśli wśród zaproszonych osób znajdą się osoby starsze. Jak więc rozwiązać ten problem? Otóż, żeby nikt nie poczuł się dyskryminowany lista w tym samym czasie powinna trafić do wszystkich gości. Obecnie właściwie każdy posiada w domu komputer i dostęp do sieci. Dlatego aplikacja zawierająca listę prezentów powinna być również możliwa do zainstalowania na urządzeniach stacjonarnych i laptopach lub w całości powinna znajdować się online. W takim wypadku do zaproszeń wystarczy dodać adres strony www, na której znajduje się aplikacja oraz kod uprawniający do korzystania z niej. W ten sposób każdy z gości od momentu, w którym otrzyma zaproszenie, będzie mógł sprawdzić, jakie prezenty chcielibyście otrzymać, a kiedy wybierze którąś z pozycji, ta zniknie z listy lub zostanie z niej skreślona. To bardzo wygodne rozwiązanie i wierzcie lub nie, ale cieszące się aprobatą ze strony wielu gości.

Czy warto ryzykować?

Lista prezentów może być zbyt śmiałym pomysłem? Nie martwcie się o to. Wielu gości boryka się bowiem z problemem: „co kupić młodym w prezencie ślubnym”, a taka lista znacznie ułatwi im podjęcie decyzji. Wprawdzie niektórym może się to wydać zbyt śmiałe posunięcie, ale sami zobaczycie, że zdecydowania większość osób Was poprze. 


Newsletter