Kto powinien zadbać o bukiecik dla świadkowej?

Wiele przyszłych panien młodych zadaje sobie pytanie, czy powinny postarać się o bukiecik dla swoich świadkowych. Okazuje się to niemałym problemem, dlatego w tym tekście postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.

Świadkowa to osoba, której zadaniem jest wspieranie panny młodej oraz pomaganie jej zarówno podczas przyjęcia weselnego, jak i w czasie samych przygotowań. Nie może przy tym zapominać, że na ślubie to przede wszystkim panna młoda powinna przyciągać umowę. Z tej właśnie przyczyny wybór własnej kreacji powinna z nią dokładnie omówić.

Miłym akcentem, wizualnie łączącym pannę młodą ze świadkową, coraz częściej stają się kwiaty. Wiadomo, że wiązanka ślubna panny młodej i bukiecik świadkowej muszą się między sobą różnić.

kwiat

Jaki bukiet wybrać?

Bukiet świadkowej powinien nawiązywać do wiązanki panny młodej, jednak nie musi być jej mniejszą kopią. Mogłoby to być problematyczne ze względu na różny rodzaj kreacji obu pań, a także na kształt samej wiązanki. Co więcej, np. oryginalna wiązanka ślubna wykonana na konstrukcji przez mistrza florystki nie powinna być powielana. Świadkowa powinna otrzymać własny bukiecik, który będzie do niej pasował, a jednocześnie będzie nawiązywał do głównej wiązanki, np. będzie ułożony z tych samych kwiatów, jego konstrukcja będzie wykonana w tym samym stylu lub pojawią te same akcenty kolorystyczne.

Kto powinien się tym zająć?

O bukiecik świadkowej powinna zadbać panna młoda. Najlepiej jeśli zamówi go razem ze swoją wiązanką ślubną, ponieważ w ten sposób będzie miała pewność, że bukiety będą ze sobą powiązane. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze poszukanie zdjęć bukietów w sieci i podczas składania zamówienia w kwiaciarni pokazania wybranej fotografii – to sprawi, że po wykonaniu usługi, panna młoda na pewno nie będzie rozczarowana. W przypadku zamawiania wiązanki ślubnej i bukieciku dla świadkowej w pracowni florystycznej, lepiej pozostawić całkowitą dowolność floryście.

Podsumowując

bukiet dla świadkowej nie jest obowiązkowy, jest jednak bardzo miłym akcentem ze strony panny młodej. To bowiem właśnie ona powinna zamówić kwiaty dla swojej świadkowej. Warto podkreślić, że bukiety nie mogą być identyczne – wiązanka ślubna powinna być bardziej okazała i to do niej dopasowany powinien być bukiecik świadkowej, nigdy odwrotnie.


Newsletter