Krawat czy muszka?

W dniu ślubu każdy chce wyglądać wyjątkowo – nie tylko Panna Młoda, ale również jej przyszły małżonek... Tym razem zatrzymajmy się na chwilę właśnie przy strojach weselnych dla Panów Młodych i dodatkach, jakimi można je uzupełnić.

Kłopotliwe zakupy

Zakup stroju ślubnego to zawsze ogromne wyzwanie. I mimo że wydawać by się mogło, że wybór garnituru nie jest czymś wymagającym, to jednak kiedy trzeba pomyśleć, że musi on nie tylko pasować do męskiej sylwetki, ale też kolorystycznie i stylowo współgrać z suknią Panny Młodej, to zaczyna pojawiać się problem.

Garnitur brązowy czy czarny? Jaki kolor koszuli? Czy kupić spinki do mankietów? Wybrać krawat czy muszkę? A może zrezygnować z kamizelki? To najczęstsze pytania, jakie musi zadać sobie przyszły Pan Młody podczas zakupów. Wbrew pozorom najtrudniejsza decyzja związana jest z krawatem i muszką, ponieważ ten jeden, mały element może całkowicie zmienić charakter stroju.

Krawat

Jeśli Pan Młody zdecyduje się na krawat, to powinien pamiętać o odpowiednich jego proporcjach. Szerokość eleganckiego krawatu waha się między 7 a 9 cm. Ostateczną decyzję należy jednak uzależnić od szerokości klap marynarki – już na starcie najlepiej wyeliminować krawat typu slim, ponieważ nie nadaje się na formalne uroczystości. Jeśli chodzi o wzór na krawacie, to należy zachować umiar, jednocześnie nie popadając w rutynę. Jeśli garnitur jest granatowy, to pasować do niego będzie krawat w innym kolorze niż niebieski.

Najczęściej wybierane kolory krawatów ślubnych to:

  • szary,
  • granatowy,
  • purpurowy,
  • złoty
  • oraz liliowy.
krawat śluny

Muszka

Jeśli Pan Młody lepiej czuje się w muszce, to zdecydowanie na nią powinien paść jego wybór. Mucha może mieć różną wielkość i szerokość, co wiąże się z indywidualnym podejściem do tego zagadnienia. Przed zakupem należy jednak pomyśleć o dopasowaniu jej kształtu do owalu i wielkości twarzy, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu. Podczas zakupu muchy warto wziąć pod uwagę muszki wiązanek, które pod koniec przyjęcia weselnego można rozwiązać, jak zwykł to robić np. James Bond.

Ostateczna decyzja

Mimo że krawat/muszka to elementy, które nie są podstawą męskiego stroju, to jednak nadają mu elegancji i decydują o ostatecznym jego charakterze. Należy pamiętać, że w dniu ślubu najważniejsze jest samopoczucie Pana Młodego. Jeśli więc lepiej czuje się w muszce, to właśnie ona powinna zostać zakupiona, a jeśli w krawacie, to na niego powinien paść ostateczny wybór.


Newsletter