Konsultanci ślubni – czy warto korzystać z ich usług?

Organizacja wesela wiąże się z planowaniem, ciągłym wykonywaniem i odbieraniem telefonów, podejmowaniem decyzji w związku z doborem dodatków, akcesoriów, makijażu, fryzury… za dużo tego wszystkiego, zwłaszcza, że przeważnie zajmuje się tym tylko przyszła Panna Młoda. Na szczęście, dla zafrasowanych kobiet pojawia się nadzieja. Wedding planner! Co kryje się pod tą nazwą?

konsultantka ślubna

Jak kupić sobie święty spokój przy organizacji wesela?

Wedding planner, znany jako konsultant ślubny, to osoba zajmująca się organizowaniem naszego ślubu i wesela. Jaki jest zakres jego obowiązków? Należy do nich przede wszystkim:

  • proponowanie Parze Młodej najkorzystniejszych rozwiązań;
  • omawianie szczegółów umów między domem weselnym, zespołem muzycznym itp.;
  • negocjacja cen;
  • koordynacja i dyskretne czuwanie nad przebiegiem wydarzeń w dniu ślubu;
  • opieka nad gośćmi weselnymi, w tym zapewnienie im transportu. 

Zatrudnienie koordynatora ślubnego to gwarancja ograniczenia przedślubnego stresu oraz osiągnięcie upragnionego spokoju.

A może jednak niepotrzebny?

Od wieków to Panny Młode, razem z druhnami czy przyjaciółkami, zajmowały się przygotowywaniem ślubu i weselnych atrakcji. Jednak wraz z upływem lat, zmieniły się również wymagania, w tym dbanie o najdrobniejsze szczegóły takie, jak motywy przewodnie lub kolory wstążek na butelkach z alkoholem. Konsultant ślubny wybawi nas od wszelkich kłopotów, uciążliwych telefonów i nerwowego pilnowania terminów. To osoba, która posiada sprawdzoną wiedzę branżową. Nie tylko doradzi przyszłej Pannie Młodej, rozwiąże sporne kwestie, ale wyręczy ją od jakichkolwiek czasochłonnych formalności. Profesjonalista zna najnowsze trendy, więc zaproponuje przyszłym małżonkom to, co zapewni gościom niezapomniane wrażenia.

Jeśli mamy pewne wątpliwości, co do naszych zdolności organizacyjnych lub po prostu chcemy żyć w spokoju i pewności, że ceremonia ślubna i przyjęcie weselne będą dopracowane do perfekcji, zdecydujmy się na nieocenioną pomoc wedding plannera. 


Newsletter