Jakim samochodem do ślubu?

Na pewno jednym z wielu punktów w Waszym organizerze ślubnym jest wynajem samochodu do ślubu – nie jest to jednak kwestia na tyle ważna, żeby poświęcać jej większą uwagę... Bardziej skupiacie się na znalezieniu sali weselnej niż na znalezieniu samochodu. Jednak mimo że w chwili obecne wynajem auta nie jest Waszym priorytetem, nie powinniście zostawiać tego na ostatnią chwilę, może się bowiem okazać, że ciekawych ofert wcale nie jest tak dużo...

Gdzie szukać?

Najwięcej ogłoszeń możecie znaleźć w sieci, musicie jednak wiedzieć, że nie wszystkie są aktualne. Z tego właśnie powodu, najlepszą formą kontaktu z właścicielem interesującego Was pojazdu jest rozmowa telefoniczna. Ten bezpośredni kontakt pomoże Wam rozwiać wszelkie wątpliwości i umówić się na spotkanie, podczas którego będziecie mogli obejrzeć wybrany samochód. Pamiętajcie, żeby zapytać o wszystkie szczegóły, nie pomijając np. kwestii kierowcy czy kosztów benzyny.

Jakie auto wybrać?

Samochód do ślubu powinien być dopasowany do charakteru planowanego przez Was przyjęcia. Tak więc, jeśli planujecie wystawne wesele, powinniście wybrać limuzynę lub samochód sportowy. Z kolei jeśli organizujecie wesele retro, to świetnym pomysłem będzie np. wynajem zabytkowej warszawy. Dokonując wyboru, powinniście pamiętać, żeby odpowiednio wcześniej zająć się poszukiwaniami wybranego modelu. Większość osób udostępniających swoje auta na śluby, nie decyduje się na daleki dojazd (zwykle ograniczając się do obszaru około 200 km). Dodatkowo, powinniście zdać sobie sprawę, że zdecydowanie trudniej będzie znaleźć samochód zabytkowy niż nowoczesny, a koszty jego wynajmu mogą okazać się wyższe.

Umowa

Jeśli więc znajdziecie idealny samochód, obejrzycie go, porozmawiacie z właścicielem i podejmiecie decyzję o jego wynajęciu, powinniście pamiętać o podpisaniu umowy. To bardzo ważna kwestia, ponieważ w ten sposób zyskacie pewność, że w wyznaczonym dniu będzie na Was czekał przed kościołem, a wszystkie ustalone wcześniej warunki zostaną spełnione. 


Newsletter