Jakie buty wybrać do ślubu?

Wybór ślubnej kreacji to zadanie wymagające dużej ilości czasu. Zwykle przecież nie jest tak, że pierwsza, przymierzona sukienka jest tą jedyną. Kiedy jednak decyzja zostanie podjęta, to jest to jedynie połowo sukcesu – przychodzi bowiem czas na wybór ślubnych dodatków, wśród których kluczowe znaczenie mają buty.

Najczęściej wybierane fasony

Buty do ślubu powinna charakteryzować przede wszystkim wygoda. Panna młoda musi bowiem czuć się komfortowo przez wiele godzin. Niestety, większość butów ślubnych ma podobny fason, w związku z czym nie ma właściwie w czym wybierać. Z tego względu większość panien młodych po prostu decyduje się na zakup półbutów, które można znaleźć w każdym sklepie obuwniczym. Fasony są coraz bardziej oryginalne, podobnie jak kolory. Na szczególną uwagę zasługują buty wybierane do krótkich kreacji ślubnych, ponieważ wtedy panna młoda może naprawdę puścić wodze fantazji...

buty do ślubu  

Im krótsza sukienka, tym bardziej oryginalne buty można do niej wybrać – chociażby kozaki. Nie jest to wprawdzie najtrafniejsza decyzja, ponieważ (szczególnie latem) odbierają one poczucie komfortu, który jest tak ważny w dniu ślubu... Zdecydowanie lepszym wyborem są półbuty, które pasują zarówno do długiej sukienki, jak i takiej w stylu retro, a więc sięgającej do połowy łydki.

Jeśli buty mają być jednym z rzucających się w oczy elementów stroju, warto pomyśleć o ich oryginalnej formie. Coraz popularniejsze stają się zabudowane półbuty o intensywnych kolorach i ekstrawaganckich ozdobach przyjmujących np. formę kwiatów lub wymyślnych klamer. Wygląda to szczególnie interesująco, gdy kolor lub motyw, który można dostrzec na butach, powtarza się również w innych elementach stroju, m.in. w ozdobach sukni ślubnej czy makijażu. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na ślubny makijaż – jeśli i on nawiązuje swym charakterem do stroju, wygląd panny młodej jest niezwykle efektowny.

Buty jako uzupełnienie stroju

Żeby móc mówić o wyborze butów do ślubu, należy wcześniej pomyśleć zakupie o ślubnej kreacji. Dodatki mają być bowiem jedynie uzupełnieniem kreacji, a nie elementem, który decyduje o jej ostatecznym wyglądzie.


Newsletter