Fotografia ślubna

Chcecie mieć piękną pamiątkę z dnia ślubu? Mądrze wybierzcie fotografa ślubnego. W dzisiejszym świecie większość z nas interesuje się fotografią i nazywa siebie fotografami. Łatwo więc „trafić” na amatorów, których zdjęcia nawet w części nie oddadzą tego, co przeżyliście.

Gdzie znaleźć „swojego” fotografa?

Najpewniejszym miejscem, w którym możecie znaleźć dobrego fotografa, są targi ślubne. Swoje stoiska mają tu profesjonaliści z okolicznych miejscowości – wszystkie są udekorowane zrobionymi dotychczas zdjęciami i przykładowymi albumami, co jednak ważniejsze, można osobiście porozmawiać z fotografami oferującymi swoje usługi.

Ślubne usługi fotograficzne

Na pakiet ślubny składają się zwykle następujące usługi:

  • zdjęcia z przygotowań,

  • zdjęcia błogosławieństwa,

  • zdjęcia ceremonii ślubnej,

  • reportaż weselny (do konkretnej godziny, zwykle zdjęcia kończą się po oczepinach),

  • zdjęcia wykonane w plenerze (sesja organizowana w innym dniu),

  • przygotowanie albumów: 1 – ślubny, 2 – weselny.

Jako klienci, możecie jednak wybrać własny zakres usług. Niektóre pary rezygnują z robienia zdjęć podczas błogosławieństwa, chcą jednak zamówić albumy dla rodziców. Pamiętajcie, że tak naprawdę wszystko powinno zależeć od Was.

Fotograf czy kamerzysta?

Często zdarza się, że w jednej firmie można wynająć zarówno fotografa, jak i kamerzystę. Dzięki temu, że te osoby się znają, nie przeszkadzają sobie wzajemnie podczas zbierania materiałów. Nie zawsze jednak pary decydują się na te dwie usługi.

Cennik

Podejmując ostateczną decyzję, pamiętajcie, żeby zapytać o kilka spraw, które mogą być kluczowe dla kształtu ostatecznego rozliczenia. Po pierwsze – do której godziny fotograf będzie robił zdjęcia podczas przyjęcia weselnego. Po drugie – czy dojazd fotografa jest wliczony w ostateczne koszty. Po trzecie – ile zdjęć otrzymacie na płytach, a ile zdjęć będzie znajdowało się w albumie. Po czwarte – czy sami będziecie mogli wybrać rodzaj albumu, czy też będzie to Wam narzucone z góry. Po piąte – czy fotograf będzie sam, czy z asystentem i kto będzie robił zdjęcia.


Newsletter