Dekoracje ślubne – zamówione czy zrobione samodzielnie?

Coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się samodzielnie wykonać dekoracje na swój ślub. Mowa nie tylko o dekoracji stołów weselnych, ale też o wystroju kościoła, dekoracji samochodu ślubnego, a nawet samodzielnym ułożeniu swojej ślubnej wiązanki. Czy własnoręcznie wykonane dekoracje mają szansę zachwycić gości bardziej, niż te wykonywane przez profesjonalistów?

Dekoracje wykonane samodzielnie

Rękodzieło jest w modzie, podobnie jak oryginalność. Samodzielnie wykonane dekoracje ślubne z pewnością nawiązują do tych dwóch trendów, dlatego też stają się coraz popularniejsze. Co więcej takie dekoracje można wykonać przy naprawdę minimalnych kosztach, a to dla wielu przyszłych małżonków jest czynnikiem, który ma przeważający wpływ na ich ostateczną decyzję…

Dekoracja kościoła?

Pięknie wyglądają pojedyncze kwiaty umieszczone przy brzegu każdej, kolejnej ławki – w ten sposób powstaje ścieżka prowadząca młodych do ołtarza. Kwiaty można też zastąpić białymi kokardami, które mogą okazać się tańsze (a także bardziej wytrzymałe) niż kwiaty (szczególnie, jeśli te drugie są nieodpowiednio zabezpieczone). Nie należy też zapominać o dekoracji samego ołtarza – może to być zarówno kompozycja kwiatowa, jak i wazon z kwiatami. Skromne dekoracje są często dużo efektowniejsze niż te bogate, które są proponowane przez kwiaciarnie.

Dekoracja sali weselnej?

Na początek trzeba wybrać kolor przewodni, wokół którego będą budowane kolejne dekoracje. Trzeba zadbać o obrusy, serwetki, pokrowce na krzesła (choć te elementy często zapewniają właściciele sali weselnej), a także żywe kwiaty. Kwiaty mogą być zarówno cięte i poustawiane w wazonikach (nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca), jak i doniczkowe. W drugim przypadku idealnie sprawdzają się np. stokrotki – trzeba jednak pamiętać o estetycznym ozdobieniu doniczek (można zakryć je np. kolorowym filcem lub kupić jednakowe doniczki ozdobne). Szczególna dekoracja powinna znaleźć się na stole Państwa Młodych.

Dekoracja samochodu?

dekoracja samochodu 

To chyba najtrudniejsze zadanie dla osób, które nie zajmują się wykonywaniem dekoracji samochodu zawodowo. Trzeba bowiem zakupić specjalny podkład z przyssawkami, a następnie umiejętnie przymocować gotową kompozycję do auta (a to trudne zadanie, ponieważ łatwo może spaść podczas jazdy).

Wybór

Samodzielnie wykonane dekoracje ślubne mogą być równie ładne, jak te wykonywane przez profesjonalistów. Trzeba jednak pamiętać, że zaletą tego pierwszego rozwiązania jest fakt, iż są zwykle tańsze, wadą natomiast jest to, że na ich wykonanie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, a nie zawsze uda się wykonać je perfekcyjnie…


Newsletter