7 pomysłów na prezenty dla gości weselnych

Jeszcze 15 lat temu goście opuszczający przyjęcie weselne w rękach ściskali zwykle butelkę alkoholu i ciasto. Dziś te smakołyki zastępują drobne, spersonalizowane upominki z dedykacjami. A czy Wy już wiecie, co podarujecie swoim gościom? Jeśli wciąż się zastanawiacie, zapraszamy do zerknięcia na kilka propozycji ;)

1. Muffiny

Pyszna muffinka w ozdobnym pudełeczku to słodki upominek, który z pewnością spodoba się gościom. Jest oryginalny i wyjątkowy, szczególnie, jeśli muffinka jest ozdobiona stosownie do okazji lub upodobań poszczególnych gości. Nie zapomnijcie tylko, żeby do pudełeczka dołączyć karteczki z podziękowaniami.

2. Słoiczki z konfiturą własnej roboty

Musicie wiedzieć, że najcenniejsze prezenty to te, które są zrobione własnoręcznie. Konfitura zrobiona według własnego przepisu, a następnie zapakowana do małego słoiczka z dedykowaną etykietą to z pewnością piękny upominek. Goście będą mogli albo zostawić ją sobie na pamiątkę, albo skosztować tego smakołyku i pomyśleć o Waszym przyjęciu.

3. Ozdobny kluczyk

Klucz może być symbolem otwarcia w życiu nowych drzwi. Jeśli zdecydujecie się podarować swoim gościom kluczyki z podziękowaniami za przybycie, symbolicznie zaprosicie ich do wejścia razem z Wami w ten nowy, cudowny okres. To piękna symbolika i bardzo oryginalny upominek.

4. Tabliczka czekolady

Większość osób lubi słodycze, a kiedy zobaczą, że czekolada, którą chcecie im podarować jest zapakowana w etykietę z Waszymi imionami i datą przyjęcia, co więcej, że znajdują się na niej podziękowania dla nich za przybycie i spędzenie wspólnie tych ważnych dla Was chwil, z pewnością będą zachwyceni.

5. Cukierki

Dobrym pomysłem jest również podarowanie gościom zestawu cukierków, np. miętówek, zapakowanych w ozdobny papier i podpisanych „poczuj miętę, jak i my” (można dodać Wasze imiona i datę ślubu).

6. Zdjęcie

Możecie podarować gościom Wasze zdjęcie z wypisanymi odręcznie podziękowaniami. Taką fotografię wystarczy włożyć do ozdobnej, podpisanej specjalnie dla każdego z nich koperty i gotowe.

7. Lucky bamboo mini

Prezent, który może symbolizować nowy początek. Roślinką trzeba się bowiem opiekować, żeby była piękna – tak samo jest z miłością.

Jak widzicie, podziękowania dla gości wcale nie muszą być standardowe. Można puścić tu wodzę fantazji i wymyślić taki upominek, który będzie na tyle wyjątkowy, aby na długo zapaść w pamięć gości.

podziękowanie dla gości weselnych 


Newsletter